Nasz serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie pilków cookies w swoim urządzeniu.
Zamknij

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - inaczej rekuperacja - powstała w odpowiedzi na szczelne okna, które uniemożliwiają działanie klasycznej wentylacji grawitacyjnej.

Wentylacja grawitacyjna działa na zasadzie poboru świeżego powietrza przez nieszczelności w oknach.

Kiedyś były to nieszczelności naturalne: po prostu okna nie były tak doskonałe i wpuszczały powietrze do środka. To z kolei umożliwiało wypchnięcie powietrza z pomieszczeń przez kratki wyciągowe na zewnątrz przez komin.

Gdy zaczęto montować szczelne, ciepłe i energooszczędne okna, wentylacja grawitacyjna przestała działać przy zamkniętych oknach i z domu zrobił się termos. To dlatego w nowoczesnych oknach montuje się obecnie nawiewniki. Wpuszczają one powietrze do środka domu. 

Dowiedz się więcej z poniższego filmu!

Odpowiedzią na szczelne okna, energooszczędne podejście oraz jakość powietrza w budynkach, jest właśnie rekuperacja = nowoczesna wentylacja, która gwarantuje stałą wymianę powietrza w pomieszczeniach przy zerowych stratach, nawet w miesiącach zimowych i przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu.

Przy działającym systemie rekuperacji, powietrze jest filtrowane.

Dwa filtry umieszczone przy wymienniku ciepła w rekuperatorze, gwarantują, że do pomieszczeń dostaje się tylko oczyszczone powietrze pozbawione kurzu, insektów oraz cząsteczek smogu. Poziom filtracji zależy od klasy zamontowanego w rekuperatorze filtra.

Do góry

System antysmogowy ALPHAclear

Czyste powietrze bez smogu w domu z rekuperacją!

Czytaj więcej