Nasz serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie pilków cookies w swoim urządzeniu.
Zamknij

By-pass jest specjalnie zaprojektowanym obejściem, które po spełnieniu określonych warunków temperaturowych powietrza zewnętrznego, otwiera się blokując jednocześnie przejście powietrza nawiewanego przez wymiennik lub zamyka się umożliwiając takie przejście i odzysk ciepła lub chłodu. Dzięki tej funkcji w okresie letnim chłodniejsze powietrze nocne jest nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń bez przejścia przez wymiennik.

By-pass zapewnia także wywiew ciepłego powietrza z budynku bezpośrednio na zewnątrz omijając wymiennik. By-pass używany jest głównie latem - w tym okresie chłodniejsze powietrze wprowadzane jest bezpośrednio do budynku.

W dobrej klasy rekuperatorach (np. rekuperatorach AERIS) by-pass funkcjonuje całkowicie automatycznie, jedynym parametrem, jaki należy określić jest tzw. temperatura komfortowa, jaką chcemy uzyskać w budynku.

W wypadku, gdyby powietrze chłodniejsze nawiewane do pomieszczeń w okresie letnim, gdy pożądane jest uzyskanie temperatury niższej, przechodziło przez wymiennik rekuperatora, spowodowałoby to wtórne jego podgrzanie od powietrza wyprowadzanego z budynku.

Do góry

System antysmogowy ALPHAclear

Czyste powietrze bez smogu w domu z rekuperacją!

Czytaj więcej