Nasz serwis stosuje pliki cookies. Korzystanie z naszej strony oznacza, że wyrażasz zgodę na zapisywanie pilków cookies w swoim urządzeniu.
Zamknij

W najnowocześniejszych rekuperatorach ruch powietrza wywoływany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały.

Urządzenie można zamontować w garażu, garderobie lub w innym pomieszczeniu technicznym lub gospodarczym. Dopuszczalny jest również montaż na poddaszu użytkowym lub poddaszu nieużytkowym, ale koniecznie izolowanym.

Przy zastosowaniu systemu wentylacji mechanicznej opartego na rekuperatorze nie wymaga się budowania kominów do wentylacji grawitacyjnej, konieczne natomiast jest pozostawienie kominów spalinowych do pieca i kominka, a także wentylacji grawitacyjnej garażu i kotłowni.

Rekuperatory AERIS z wymiennikiem przeciwprądowym zapewniają odzysk ciepła na poziomie do 95%, a w wersji z odzyskiem wilgoci nawet do 127%.

Sztywne, izolowane kanały wentylacyjne umożliwiają w późniejszym okresie wyczyszczenie instalacji wentylacyjnej, a przez cały czas użytkowania gwarantują prawidłowe parametry pracy systemu.

Niskie koszty eksploatacyjne rekuperatora to nie tylko zużycie prądu, ale ceny filtrów i serwisu pogwarancyjnego urządzenia.

Rekuperator z automatycznie wbudowanym by-passem zapewni efektywne, automatycznie sterowanie przewietrzaniem w budynku w okresie wiosennym bez zbędnego podnoszenia temperatury.

Bezpieczne i wysokiej jakości urządzenie posiada nie tylko nagrzewnicę wstępną w standardzie, ale również zabezpieczenie kominowe, możliwość bezprzewodowego sterowania oraz podłączenia dodatkowego sterownika do szybkiego przewietrzania.

Prawidłowo działający system wentylacyjny z odzyskiem ciepła zapewnia:

  1. stałe dostarczanie do pomieszczeń optymalnej ilości świeżego powietrza przy jednoczesnym usuwaniu powietrza zużytego
  2. obniżanie zawartości wilgoci w powietrzu wewnętrznym
  3. obniżanie stężenia szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu wewnętrznym: dwutlenku węgla, pyłu, sadzy, mikroorganizmów, np. grzybów, substancji chemicznych emitowanych przez meble, wykładziny etc.

przy jednoczesnym:

  1. wysokim komforcie klimatycznym
  2. dużych oszczędnościach na ogrzewaniu
  3. szybkim usunięciu z powietrza wewnętrznego nieprzyjemnych zapachów (opcja intensywnego przewietrzania)
  4. zabezpieczeniu domu przed zagrzybieniem
  5. braku przeciągów
Do góry

System antysmogowy ALPHAclear

Czyste powietrze bez smogu w domu z rekuperacją!

Czytaj więcej