By-pass w rekuperatorze

By-pass jest specjalnie zaprojektowanym obejściem, które po spełnieniu określonych warunków temperaturowych powietrza zewnętrznego, otwiera się…

By-pass jest specjalnie zaprojektowanym obejściem, które po spełnieniu określonych warunków temperaturowych powietrza zewnętrznego, otwiera się blokując jednocześnie przejście powietrza nawiewanego przez wymiennik lub zamyka się umożliwiając takie przejście i odzysk ciepła lub chłodu.

Dzięki tej funkcji w okresie letnim chłodniejsze powietrze nocne jest nawiewane bezpośrednio do pomieszczeń bez przejścia przez wymiennik.

By-pass zapewnia także wywiew ciepłego powietrza z budynku bezpośrednio na zewnątrz omijając wymiennik. By-pass używany jest głównie latem – w tym okresie chłodniejsze powietrze wprowadzane jest bezpośrednio do budynku.

W dobrej klasy rekuperatorach (np. rekuperatorach AERIS) by-pass funkcjonuje całkowicie automatycznie, jedynym parametrem, jaki należy określić jest tzw. temperatura komfortowa, jaką chcemy uzyskać w budynku.

W wypadku, gdyby powietrze chłodniejsze nawiewane do pomieszczeń w okresie letnim, gdy pożądane jest uzyskanie temperatury niższej, przechodziło przez wymiennik rekuperatora, spowodowałoby to wtórne jego podgrzanie od powietrza wyprowadzanego z budynku.

Administratorem danych osobowych jest Roha Group Sp. z o.o. (ul. Rudzka 9-11, 54-427 Wrocław). Podstawą przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora wyłącznie w celu przesłania zamówionej przez Ciebie oferty. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości przedstawienia zamówionej oferty. Dane będą przechowywane przez okres wykonywania umowy. Oprócz Administratora odbiorcą danych są podmioty świadczące usługi dotyczące obsługi systemów i oprogramowania informatycznego Administratora. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania lub wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.