Warto pamiętać!

W najnowocześniejszych rekuperatorach ruch powietrza wywoływany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały. Urządzenie można…

W najnowocześniejszych rekuperatorach ruch powietrza wywoływany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały.

Urządzenie można zamontować w garażu, garderobie lub w innym pomieszczeniu technicznym lub gospodarczym. Dopuszczalny jest również montaż na poddaszu użytkowym lub poddaszu nieużytkowym, ale koniecznie izolowanym.

Przy zastosowaniu systemu wentylacji mechanicznej opartego na rekuperatorze nie wymaga się budowania kominów do wentylacji grawitacyjnej, konieczne natomiast jest pozostawienie kominów spalinowych do pieca i kominka, a także wentylacji grawitacyjnej garażu i kotłowni.

Rekuperatory AERIS z wymiennikiem przeciwprądowym zapewniają odzysk ciepła na poziomie do 95%, a w wersji z odzyskiem wilgoci nawet do 127%.

Sztywne, izolowane kanały wentylacyjne umożliwiają w późniejszym okresie wyczyszczenie instalacji wentylacyjnej, a przez cały czas użytkowania gwarantują prawidłowe parametry pracy systemu.

Niskie koszty eksploatacyjne rekuperatora to nie tylko zużycie prądu, ale ceny filtrów i serwisu pogwarancyjnego urządzenia.

Rekuperator z automatycznie wbudowanym by-passem zapewni efektywne, automatycznie sterowanie przewietrzaniem w budynku w okresie wiosennym bez zbędnego podnoszenia temperatury.

Bezpieczne i wysokiej jakości urządzenie posiada nie tylko nagrzewnicę wstępną w standardzie, ale również zabezpieczenie kominowe, możliwość bezprzewodowego sterowania oraz podłączenia dodatkowego sterownika do szybkiego przewietrzania.

Prawidłowo działający system wentylacyjny z odzyskiem ciepła zapewnia:

  1. stałe dostarczanie do pomieszczeń optymalnej ilości świeżego powietrza przy jednoczesnym usuwaniu powietrza zużytego
  2. obniżanie zawartości wilgoci w powietrzu wewnętrznym
  3. obniżanie stężenia szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu wewnętrznym: dwutlenku węgla, pyłu, sadzy, mikroorganizmów, np. grzybów, substancji chemicznych emitowanych przez meble, wykładziny etc.

przy jednoczesnym:

  1. wysokim komforcie klimatycznym
  2. dużych oszczędnościach na ogrzewaniu
  3. szybkim usunięciu z powietrza wewnętrznego nieprzyjemnych zapachów (opcja intensywnego przewietrzania)
  4. zabezpieczeniu domu przed zagrzybieniem
  5. braku przeciągów
Administratorem danych osobowych jest Roha Group Sp. z o.o. (ul. Rudzka 9-11, 54-427 Wrocław). Podstawą przetwarzania danych jest prawnie uzasadniony interes realizowany przez Administratora wyłącznie w celu przesłania zamówionej przez Ciebie oferty. Podanie danych jest dobrowolne, ale ich niepodanie będzie skutkowało brakiem możliwości przedstawienia zamówionej oferty. Dane będą przechowywane przez okres wykonywania umowy. Oprócz Administratora odbiorcą danych są podmioty świadczące usługi dotyczące obsługi systemów i oprogramowania informatycznego Administratora. Masz prawo żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania lub wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdziesz w naszej polityce prywatności.